fbpx
22 403 77 03, 693 445 280
biuro@kancelaria-praga.pl

Pomoc psychologa w trakcie postępowania sądowego

Pomoc psychologa w sprawie rozwodowej

Rozwód może być epizodem lub wieloletnią pielgrzymką, zbawieniem albo porażką, przejawem niezależności i wyzwolenia ale i przykrą koniecznością, początkiem depresji albo ostatnim przystankiem dotychczasowych trosk. Niezależnie od tego jak  ROZWÓD przebiegnie  u Ciebie – będzie on procesem, ciągiem aktywności, koniecznością współpracy, podjęciem wyzwania być może nawet sztuką kompromisu. To od Ciebie oraz Twoich potrzeb zależeć będzie jak przejdziesz przez ten szczególny okres, jak zakończonych ten etap swojego życia oraz jak zaczniesz swoje życie na nowo.

ROZWÓD to wyzwanie, do którego musisz się przygotować. Być może samo podjęcie decyzji o tym czy ZAŁOŻYĆ SPRAWĘ ROZWODOWĄ, WNIEŚĆ POZEW O ROZWÓD, czy choćby zainicjować MEDIACJĘ w sprawach dotyczących dzieci będzie wymagało konsultacji ze specjalistą. Nie wahaj się – tylko skorzystaj z pomocy tych, którzy chcą Tobie pomóc.

Przeżywasz kryzys małżeński? Zastanawiasz się nad terapią małżeńską, a może nie wyraził na nią zgody drugi małżonek lub już taką przeszliście, ale niczego ona nie wniosła w Waszym życiu. Co najpierw?  Zastanów się czy możesz jeszcze coś zrobić. Zacznij od siebie – nawet jeśli upatrujesz całą winę w drugiej stronie – zatrzymaj się i zastanów co Ty możesz zrobić. To co na pewno możesz zrobić już dziś to podjąć rozmowę ze specjalistą.

Są dwie osoby, które mogą i chcą Tobie pomóc. Adwokat  i psycholog.

Adwokat – przedstawi Tobie prawne aspekty Twojej osobistej sytuacji, nakreśli zagrożenia, szanse, procedury oraz konsekwencje. Być może to właśnie KONSULTACJA Z PRAWNIKIEM pozwoli Tobie podjąć decyzję – czy wstrzymać się z ostatecznością i walczyć,  a może rozpocząć gromadzenie dowodów czy też podjąć niezwłoczną interwencję prawną w ochronie swojej rodziny.

Psycholog – wysłucha, przeanalizuje i sprowokuje do autorefleksji. Wspólnie omówicie wrażliwe aspekty Twojego małżeństwa, przygotujecie strategię możliwych działań oraz przebieg Twojego procesu motywacyjnego.  Psycholog może stać się pośrednikiem w zapewnieniu prawidłowej komunikacji, ale i zrozumieniu własnych potrzeb, których być może jeszcze nie dostrzegasz. POMOC PSYCHOLOGA W SPRAWIE ROZWODOWEJ jest częścią Twojego sukcesu  w sprawie rozwodowej.

Nie rezygnuj z możliwości, nie zamakaj się na sprawdzone rozwiązania – pozwól by pomogli Tobie specjaliści z doświadczeniem.

Nasz zespół:

mgr Dagmara Maria Boruc


doktorantka na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie
Akademia Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie
magister psychologii- psychologia kliniczna
magister pedagogiki specjalnej- pedagogika resocjalizacyjna i wspomaganie rodziny
e-mail: dagmara.boruc@gmail.com

Psycholog- Członek PTP-Polskiego Towarzystwa Psychologicznego z Oddziałem w Warszawie
Psycholog- Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.

Dagmara Maria Boruc – absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M.Grzegorzewskiej w Warszawie. Magister psychologii- specjalność- psychologia kliniczna oraz magister pedagogiki specjalnej- specjalność pedagogika resocjalizacyjna i wspomaganie rodziny.
Aktualnie jest doktorantką na studiach doktoranckich na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M.Grzegorzewskiej w Warszawie.
Certyfikowany mediator sądowy ds. rodzinnych, gospodarczych, cywilnych i karnych w Sądzie Okręgowym dla m.st. Warszawy oraz w Sądzie Okręgowym Warszawa- Praga. Prowadzi mediacje zlecone przez sąd jak również zgłaszanie prze podmioty i osoby prywatne pomiędzy klientami indywidualnymi.
Certyfikowany trener Treningu Umiejętności Społecznych oraz Terapeuta-Cień. Od 2017 roku Członek PTP-Polskiego Towarzystwa Psychologicznego z Oddziałem w Warszawie oraz psycholog- członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.
Posiada doświadczenie w pracy z osobami niedostosowanymi społecznie w placówkach resocjalizacyjnych, m.in.: w zakładach karnych, zakładach poprawczych, świetlicach socjoterapeutycznych i schroniskach dla nieletnich. Poznała również specyfikę funkcjonowania i pracy w ośrodkach zdrowia psychicznego, między innymi: w szpitalach psychiatrycznych, ośrodkach dziennych, fundacjach pomagających osobom zaburzonym psychicznie i ich rodzinom, Dziennym Ośrodku Readaptacyjno – Rehabilitacyjny dla Młodzieży Uzależnionej, Regionalnych Ośrodkach Psychiatrii Sądowej etc. Współpracowała między innymi z Instytutem Treningu Motywacyjnego w Warszawie oraz z Fundacją Pomocy Rodzinie „SOWA” jako psycholog, szkoleniowiec oraz pedagog.
W ramach działań psychologicznych udziela: konsultacji i porad psychologicznych, prowadzi zajęcia wykorzystujące elementy coachingu, opracowuje treningi rozwoju motywacyjnego oraz rozwoju inteligencji emocjonalnej jak również pomaga osobom w kryzysie i wymagającym interwencji kryzysowej. Odpowiada również za działania psychologicznej prewencji oraz działania na rzecz promocji i higieny zdrowia psychicznego.
Autorka wielu publikacji naukowych traktujących w następujących obszarach: psychologii klinicznej, psychologii społecznej, pedagogiki, pedagogiki specjalnej, kryminologii i pedagogiki resocjalizacyjnej. W 205 roku popełniła autorską monografię w Wydawnictwie IMPULS.
Zainteresowania naukowe obejmują psychologię sądową- w szczególności profilowanie sprawców morderstw oraz seryjnych sprawców zabójstw na tle seksualnym jak również psychologię kliniczną- głównie: zaburzenia osobowości- antyspołeczność, Psychopatia, Narcyzm oraz osobowość Borderline oraz zaburzenia psychiczne ze spektrum Schizofrenii i stanów psychotycznych.

Ponadto planuje szkolić się w kierowaniu terapią w nurcie psychodynamicznym oraz poznawczo-behawioralnym.